Pod vyšší a tvrdší zdravotní matrace nebo matrace pro děti můžete umístit pevná prkna či jinou podložku, ale pro středně vysoké a nižší matrace jsou ideální pružné lamelové rošty.

Jejich výhody ocení zejména uživatelé s vyšší váhou, protože se jim bude spát mnohem pohodlněji.Dobrý lamelový rošt vám zajistí:

  1. Rovnoměrné rozložení hmotnosti – lamely kopírují křivky jednotlivých částí těla podle zatížení.
  2. Tlumení pohybů během spánku, což omezuje nespavost a celkově zkvalitňuje spánek.
  3. Dobré odvětrávání matrace ze spodní strany – prevenci výskytu plísní a roztočů, což je nezbytné zvláště pro alergika nebo osobu dlouhodobě upoutanou na lůžko. Dobrá hygiena lůžka je však důležitá pro každého uživatele.
  4. Zvýšení životnosti matrace, protože částečně přebírá její funkci. Pokud nemáte lamelový rošt a ve spánku se boříte více než do třetiny své matrace, dáváte jí opravdu zabrat, a navíc se nemůžete cítit pohodlně.
  5. Možnost nastavení tuhosti – například rošt Double Effect, který má vysokou nosnost a je vhodný pro všechny druhy matrací včetně latexu a speciálních pěn. Vyrábí se i v dražší polohovací verzi.

Jak vybrat lamelový rošt?

Při výběru lamelového roštu je důležitá velikost (obvykle kopíruje frekventované matrace rozměrů 80 × 200 cm a 90 × 200 cm). Počítejte však s tím, že rošt je vždy o 1 cm užší a o 3 cm kratší než vnitřní rozměr postele. Například když objednáváte rošt 90 × 200 cm, jeho skutečný rozměr je 89 × 197 cm. A pro postele širší než 140 cm se už používají 2 samostatné rošty, což je praktické i z hlediska ceny a případné výměny 1 roštu.

Dalším parametrem je nosnost roštu – při váze nad 90 kg vyhledejte rošt s vysokou nosností. Podle typu se lamelové rošty dělí na pevné, polohovací a elektrické. Nejlevnější pevné rošty jsou vhodné jen ke spánku, polohovací (v oblasti hlavy a nohou) využijí i lidé s bolestmi zad či jinými zdravotními problémy, případně vášniví čtenáři.

Kvalitativní i cenovou úroveň lamelových roštů určuje počet lamel (dřevěných prken), z nichž se rošt skládá. Čím více, tím lépe! Dobrým standardem je 28 lamel uložených ve výkyvných pouzdrech.

Využijte odbornou radu

Zajištění pohodlného spaní je dnes tak trošku věda, protože se nepořizuje prostě postel, ale rám, rošt a matrace, přičemž vše musí být slučitelné navzájem a k tomu „na míru“ pro konkrétního uživatele. Ani náklady nejsou zrovna nejnižší, takže se vyplatí požádat o odbornou radu. Jsme vám k dispozici na telefonu (+420 730 145 595).

Komentáře (0)

V tuto chvíli zde nejsou žádné komentáře, buďte první a okomentujte naše rady a tipy pro vás.
Produkt přidán do seznamu oblíbených

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.