Kromě materiálu, délky, tuhosti a nosnosti je u matrace důležitá také její výška. Vyšší matrace jsou pohodlnější, což platí zejména pro uživatele s vyšší váhou. Příznivé je, že k nim stačí pořídit levnější rošt.

Při výběru výšky matrace hraje svou roli také rám postele. Pro nízké postele jsou vhodnější vyšší matrace, zatímco u vysokých postelí vystačíte s běžnou výškou matrace okolo 15 cm. Pro děti se obvykle kupují matrace vysoké přibližně 10 cm (vzhledem k jejich nízké váze).

Celková výše postele i matrace má být zhruba 50 cm, u starší generace až 60 cm. Pomůckou je usednutí na okraj postele, kdy by se měla celá chodidla dotýkat podlahy, přičemž kolena jsou ohnuta v pravém úhlu. Takto zkombinovaná postel s matrací umožní pohodlné uléhání i vstávání, a celkově účinný odpočinek, který přispívá k prevenci pohybových potíží.

Tipy na osvědčené vysoké matrace

  1. Luxor, výška 25 cm – vysoká 5zónová matrace, která kombinuje visco pěnu, kokosová vlákna a studenou pěnu. Je luxusní, pružná, prodyšná a kopíruje tvar těla ve všech spánkových pozicích. Speciální 3D tkanina pod horní vrstvou matrace Luxor účinně odvádí teplo a vodní páry, které vznikají při spánku.

  2. Farao, výška 27 cm – mimořádně pohodlná zdravotní matrace, která obsahuje přírodní latex, kokosová vlákna a vysoce elastickou studenou pěnu. Ulevuje od bolestí zad, výborně odvětrává a díky přírodním materiálům omezuje také alergie a kožní potíže.

  3. Monarcha, výška 22 cm – kokosová pružinová matrace, která usnadňuje vstávání z postele nejen seniorům. Je tvořena systémem pružin Bonell, studenou pěnou a deskou z kokosových vláken. Ta představujíokonale izolující a elastický materiál, odolný proti houbám, bakteriím, plísním, roztočům, vlhkosti i hnilobě. V dutých vláknech kokosové desky matrace je až 65 % vzduchu, přesto jsou velmi pevná a zároveň ekologická, v přírodě lehce rozložitelná.

U vysoké matrace dohlédněte na to, aby dobře zapadla do rámu postele, a netvořila uprostřed dvoulůžka „hrb“. To vám nejlépe zajistí typově stejné a cenově zvýhodněné matrace 1+1.

Komentáře (0)

V tuto chvíli zde nejsou žádné komentáře, buďte první a okomentujte naše rady a tipy pro vás.
Produkt přidán do seznamu oblíbených

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.