Zdravotní matrace, nejlépe přírodní, je nezbytná pro účinný odpočinek po každodenní zátěži. Působí také jako prevence bolestí zad a dokáže předejít i dalším potížím, například alergiím.

Přemýšlíte i vy o zdravotní matraci? Ať už patříte mezi starší, nebo mladší ročníky, určitě jdete správnou cestou. Zdravotní matrace je vynikající i pro nejmenší děti. A dnes si ji můžete pořídit i na míru. Zde jsou hlavní důvody, proč se pro ni rozhodnout:

  1. Zdravotní matraci vždy přizpůsobíte své váze a individuálním požadavkům. Vyberte si tu pravou matraci podle typu, druhu materiálu, tvrdosti, tuhosti, výšky a dalších parametrů.
  2. Konstrukce zdravotní matrace umožňuje dokonalou oporu těla a přirozenou polohu páteře při spánku.
  3. Každá zdravotní matrace je vyrobena z kvalitního materiálu a testovaná pro alergiky, ekzematiky či astmatiky. Nevytvářejí se v ní plísně ani škodlivé mikroorganismy. Mezi nejlepší materiály matrací patří přírodní latex, kokosová vlákna, koňské žíně, mořská tráva a BIO pěna.
  4. Zdravotní matrace z přírodních materiálů jsou zcela prodyšné. Nejenže pojmou, ale i odpaří 0,7 až 1,5 litru potu, které uživatel vypotí během spánku. Neblokují kožní dýchání a tím prospívají metabolismu.
  5. Také snímatelné prací potahy zdravotních matrací vstřebávají a následně vypařují vlhkost, čímž dodávají spícímu pocit sucha a pohodlí.

Tip na zdravotní matraci s volbou tuhosti

Komfortní zdravotní matrace doporučená ortopedem, po otočení měkčí, nebo naopak tužší, se nazývá Adria. Na jedné straně má 5zónovou viscoelastickou pěnu, která reaguje na teplotu a tlak těla. Pod touto vrstvou je 100% přírodní kokosové vlákno pro optimální tuhost a odvětrání. Ve středu matrace je objemná deska z tepelně modifikované PUR pěny, která zabraňuje takzvanému „lavorovému efektu" a udržuje tělo v ideální poloze. Druhá strana matrace je vyrobena z kvalitní PUR pěny tvarované do 5 anatomických zón a působí tužším dojmem. Tuto stranu si obvykle volí muži nebo mladší lidé. Všechny typy potahů k zdravotní matraci Adria jsou alergicky neutrální a pratelné. Stačí si vybrat ten nejlepší pro vás.

Vynikající ortopedické matrace jsou také Horse Active s koňskými žíněmi a Memory Comfort.

Komentáře (0)

V tuto chvíli zde nejsou žádné komentáře, buďte první a okomentujte naše rady a tipy pro vás.
Produkt přidán do seznamu oblíbených

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.