Latexové nebo pěnové matrace pro alergiky mají takové složení a strukturu, že v nich bakterie a roztoči nemají šanci přežít. Funkci těchto moderních matrací podporují i koňské žíně, vlákna agáve či potah s bylinami, který se snadno udržuje.

Výskyt alergie na roztoče v populaci je alarmující. Tato zdravotní potíž bohužel zasahuje fyzickou i psychickou stránku života. Charakterizuje ji kýchání, astmatický kašel, vodnatá rýma, ucpaný nos, ekzém, svědění a slzení očí. Některé pacienty trápí v topné sezóně, jiné i celý rok. Zejména rodiče alergických dětí se tak musí obrnit neskutečnou trpělivostí.

Naštěstí jsou už na našem trhu dostupné matrace pro alergiky – základ boje proti roztočům – i další moderní pomůcky. Cílem je odstranit z dosahu alergika, především z jeho lůžka, částečky prachu a kožní šupinky, které představují ideální prostředí pro život roztočů.

Tipy na matrace pro alergiky

V praxi se osvědčily matrace z latexu nebo pěny, které vyhovují i citlivé pokožce alergických dětí. Vyberte si například z těchto:

  1. Latex 7 Exclusive – hygienická a hypoalergenní matrace bez roztočů a zápachu, stejně jako ostatní matrace z latexu. Výhodou je i její dlouhá životnost. Z mnoha potahů si můžete zvolit také druh s aktivními molekulami stříbra. A co znamená číslo 7 v názvu matrace? Označuje 7 zón: pro hlavu a krk, ramenní změkčení, pozvolný přechod, zpevnění pro boky a střední část těla, další přechod, kolena a stehna, lýtka a chodidla. Díky rozlišení zón je spánek na latexové matraci nejen hygienický, ale i velmi pohodlný.
  2. Loreta – pěnová matrace z paměťové, PUR a studené pěny poskytuje dobrou oporu tělu a k tomu odvádí vlhkost z lůžka, čímž odpuzuje roztoče. Náleží k ní i zdravotní potah, který lze prát až na 95 stupňů.
  3. Penelope – ručně šitá matrace z přírodního latexu, vláken agáve, stoprocentní bavlny a kokosových vláken. Její antialergické vlastnosti podporuje i to, že je vyrobena bez použití lepidel a chemie.

Vždy můžete vybírat z 10 rozměrů matrace, případně si je nechat ušít na míru bez příplatku za atypičnost.

Co ještě pomáhá proti roztočům?

Funkci uvážlivě vybrané matrace pro alergiky s antibakteriálním povlakem podporují protiroztočové lůžkoviny a povlečení, dobře filtrující vysavač, sprej na hubení roztočů a čistička vzduchu.

Pokud s roztoči zabojujete na všech frontách, vyhnou se vaší domácnosti obloukem a alergici pocítí obrovskou každodenní úlevu. A ta rozhodně stojí za vynaložené finanční prostředky.

Komentáře (0)

V tuto chvíli zde nejsou žádné komentáře, buďte první a okomentujte naše rady a tipy pro vás.
Produkt přidán do seznamu oblíbených

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.